Windykacja zagraniczna

Nasze działania związane z dochodzeniem należności nie ograniczają się tylko do Polski – działamy także poza granicami kraju, wdrażając procedurę bezpośrednio w kraju dłużnika, co skraca czas oczekiwania na spłatę zadłużenia.

Na tego rodzaju usługi popyt jest bardzo duży, gdyż  w dobie globalizacji i mocno rozwiniętej współpracy międzynarodowej nie brakuje także zagranicznych dłużników. Starając się zaspokoić oczekiwania naszych Klientów podejmujących współpracę z zagranicznymi Kontrahentami i mających kłopoty z odzyskaniem od nich swoich pieniędzy, oferujemy windykację zagraniczną w wielu krajach. W ramach takich działań proponujemy między innymi prowadzenie negocjacji z dłużnikami i wierzycielami zagranicznymi w ramach windykacji polubownej. Posiadając przedstawicieli w wielu krajach, możemy także bezpośrednio dokonać windykacji należności naszych Klientów. Bierzemy udział także we wsparciu procesów sądowych i egzekucyjnych w Polsce i za granicą, pomagamy w budowaniu ugody z wierzycielami naszych Klientów, oferujemy restrukturyzację zadłużenia i tworzenie programów naprawczych czy konwersję należności i obrót wierzytelnościami.

Nasze wynagrodzenie zależne jest od wielu czynników, toteż naszym Klientom przedstawiamy wycenę naszych usług już na początku współpracy, a nawet jeszcze przed jej rozpoczęciem. Przy ustalaniu ceny pod uwagę bierzemy między innymi sytuację, którą dokładnie analizujemy, a także sytuację, w jakiej znajduje się dłużnik.

Warto przy tym wiedzieć, że część kosztów naszego postępowania pokrywają opłaty manipulacyjne, które uiszczają nasi Klienci. Jest to także opłata za świadczone przez nas usługi mające na celu zbadanie, jakim majątkiem dysponuje dłużnik czy jego zdolności płatniczych.

Nasi doświadczeni i wykwalifikowani windykatorzy potrafią sprawnie prowadzić negocjacje i uzyskują bardzo dobre wyniki jeśli chodzi o negocjowanie warunków maksymalnie dogodnych dla naszych Klientów. Negocjacje takie trwają 21 dni, a model, z jakiego korzystamy w toku pracy daje nam wielką skuteczność w tego rodzaju działaniach. Większość spraw związanych z windykacją należności rozwiązujemy już na etapie polubownym, zaś jeśli się to nie uda, kierujemy sprawę do polskiego sądu. Po zapadnięciu wyroku kierujemy sprawę do sądu zagranicznego dłużnika, by możliwe było uzyskanie mocy prawnej polskiego wyroku.