Wywiad gospodarczy

Przeprowadzenie wywiadu gospodarczego to podstawa w przypadku większości działań windykacyjnych, ale nie tylko. Ma to na celu uzyskanie informacji na temat danej firmy, dzięki czemu można oszacować, czy z firmą tą opłaca się współpracować, jak zdobyć nad nią przewagę w ramach konkurencji czy też – jak uzyskać od niej należności w przypadku nieregulowania przez nią zobowiązań finansowych. Dobry wywiad gospodarczy pozwala uzyskać wyczerpujące informacje na temat kondycji finansowej firmy, jej kontaktów z kontrahentami czy jej wizerunku, co ułatwia podejmowanie wszelkich decyzji. Weryfikacja dostarczonych przez samą firmę informacji pozwoli ograniczyć ryzyko, że firma okaże się niewypłacalna czy współpraca z nią nie będzie tak naprawdę korzystna. Bardzo istotne jest zwłaszcza „sprawdzanie” zagranicznych firm, głównie dlatego, że mogą one działać według zasad obwiązujących w ich kraju, które w Polsce nie są korzystne czy też zaburzają prawdziwy obraz jakiejś kwestii. Jest to tym ważniejsze, że różnice w prawie międzynarodowym mogą negatywnie wpływać na skuteczność egzekwowania należności w przypadku powstania długów.

Dla naszych Klientów świadczymy kompleksowe usługi związane z przeprowadzaniem wywiadu gospodarczego. Możemy zbadać kondycję finansową danej firmy i przedstawić szczegółowy raport na ten temat, co pozwoli między innymi sprawdzić, jakim płatnikiem jest firma, przy czym usługę tę realizujemy w bardzo szybkim tempie. Pełny wywiad gospodarczy obejmuje wiele dziedzin, a zestawienie, jakie wykonujemy na bazie uzyskanych informacji, pozwala doskonale poznać firmę, która interesuje naszych Klientów. Co ważne, wywiad przeprowadzamy nie tylko w Polsce, ale też za granicą, na co pozwalają nam rozległe kontakty z jednostkami wywiadowczymi, jakie utrzymujemy na całym świecie.

Klienci kancelarii SosnowskiLegal sami decydują, jakie informacje chcą uzyskać o interesującej firmie, mogą też mieć oczekiwania inne niż opisane, gdyż jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie. Doradzamy także, jakie informacje powinny zostać poznane jeśli chce się uniknąć danych konsekwencji, związanych z brakiem wypłacalności czy brakiem wiarygodności kontrahenta. Zanim podejmie się z nami współpracę, można odbyć niezobowiązującą rozmowę z naszymi specjalistami z tego działu, by zasięgnąć wszelkich informacji, jak wyglądają działania z tego zakresu i co zawierają przedstawiane przez nas raporty.